Kód: 55 | Značka: CaféDelamante

Káva Café Delamante - Brazil Yellow Catuai 250gr - marhuľa

€8,50 €7,08 bez DPH
Skladom

Typ: Pražené kávové zrná
Hmotnosť: 250g
100% arabica  Yellow Catuai

Kategória: CafeDelamante
Záruka: 1 rok
Hmotnosť: 0.25 kg

Táto špeciálna odroda Coffea Arabica Yellow Catuai je unikátna káva pozoruhodná svojou sladkosťou a evidentnými ovocným podtextom, ktorý sa ukrýva v jeho tele. Z tohto dôvodu táto káva produkuje nezameniteľnú chuť a kyslosť je preto vyvážená a obohatená o ovocné tóny. Silné telo a bohatá créma je zárukou. Káva je vhodná na prípravu espressa, ale aj na alternatívne použitie. Spôsob zberu: ručný zber Pestovanie: v nadmorskej výške od 1070 - 1127 mnm Región: Serra da Mantiqueira - Fazenda Rio Verde Spôsob sušenia: prirodzený - suchý
Zber: Brazília
Dochuť: Marhuľa
Praženie: Španielsko

CaféDelamante

Plantáže Ipanema Coffees sa nachádzajú na svahoch jazera Furnas, vo vnútri najväčšej kávovníkovej farmy na svete Minas Gerais – Brazília

V nadmorskej výške medzi 850 a 1350 metrov je na 5500 hektároch domovom 13 miliónov kávovníkov Arabica, ktoré ročne vyprodukujú viac ako 7000 ton 100% kávy Arabica. Spomedzi všetkých týchto kávových zŕn sa starostlivo vyberajú a používajú iba tie najlepšie na výrobu produktu IPANEMA ESPRESSO®, ktorý je podľa Rain Forest Alliance uznávaný ako najlepšia brazílska káva a jedna zo štyroch najlepších špeciálnych káv na svete.

 

Od roku 1969

Spoločnosť Ipanema Coffees vyčlenila čas a zdroje na štúdium environmentálnych a sociálnych opatrení v Brazílii a snaží sa nájsť spôsob, ako vyriešiť ich problémy. Káva Ipanema vždy podporovala miestne projekty. V roku 1997 sa rozhodlo o vytvorení sociálneho výboru, ktorý bude analyzovať kroky spoločnosti v priebehu rokov s cieľom zlepšiť budúce sociálne akcie. Tento výbor viedol založenie Inštitútu Ipanema v roku 2003.

 

Ipanema Espresso® sa sleduje vo všetkých fázach výroby od semienka po pohár.

Konečný spotrebiteľ chce vedieť všetko o káve, ktorú pije. S produktom Ipanema Espresso® poznáte všetky strany zapojené do výrobného reťazca, od farmy, kde káva rastie, až po miestneho distribútora a miesta na jej pitie. Zaručujeme stálu kvalitu v priebehu času a na všetkých trhoch. Chuťový profil produktu Ipanema Espresso® je vždy rovnaký, bez ohľadu na to, kde a kedy ho pijete. Všetky obaly majú pečať sledovateľnosti, ktorá umožňuje sledovanie dávky každej výroby.

 

Profil praženia a chuti

Praženie je najdôležitejšou a poslednou fázou výroby praženej kávy. Z tohto dôvodu musí túto fázu starostlivo riadiť náš hlavný pražiar, ktorý dodržiava parametre praženia špeciálne vyvinuté pre Ipanema Espresso®, pričom pri každej výrobe zaručuje rovnaký profil praženia. Jemná kyslosť, vyvážené telo, výrazná sladkosť a čokoládová dochuť, vďaka ktorej vaša mozog chce okamžite piť ďalší pohár.