Kód: 43 | Značka: CaféDelamante

Cafédelamante Brazil 1000g

€27 €22,50 bez DPH
Skladom

Pražené kávové zrná - zrnková
Hmotnosť 1000g
100% arabica

Kategória: Káva
Záruka: 1 rok
Hmotnosť: 1 kg

Pomer: 100% arabica

SINGLE ESTATE COFFEE
Ipanema espresso je ušľachtilá káva “SINGLE ESTATE” Ipanema Coffees, ktorá rastie v oblasti známej ako Minas Gerais (Brazília). Táto

oblasť predstavuje perfektnú kombináciu podnebia, nadmorskej výšky

medzi 850 a 1350 metrov, ktoré sú optimálne pre rast stromov druhu Arabica. 100% certifikovaná (dobré poľnohospodárske praktiky, udržateľná produkcia sociálnej a environmentálnej zodpovednosti) Rainforest, UTZ, FairTrade, CSC…
Chuťové charakteristiky:
Krémová vôňa, vyvážené telo, jemná kyslosť, bohatá aróma a sladká chuť pomaranča a medu, ktorá navodí túžbu po ďalšej šálke.
Zber: Brazília
Praženie: Španielsko
Ipanema espresso

CaféDelamante

Plantáže Ipanema Coffees sa nachádzajú na svahoch jazera Furnas, vo vnútri najväčšej kávovníkovej farmy na svete Minas Gerais – Brazília

V nadmorskej výške medzi 850 a 1350 metrov je na 5500 hektároch domovom 13 miliónov kávovníkov Arabica, ktoré ročne vyprodukujú viac ako 7000 ton 100% kávy Arabica. Spomedzi všetkých týchto kávových zŕn sa starostlivo vyberajú a používajú iba tie najlepšie na výrobu produktu IPANEMA ESPRESSO®, ktorý je podľa Rain Forest Alliance uznávaný ako najlepšia brazílska káva a jedna zo štyroch najlepších špeciálnych káv na svete.

 

Od roku 1969

Spoločnosť Ipanema Coffees vyčlenila čas a zdroje na štúdium environmentálnych a sociálnych opatrení v Brazílii a snaží sa nájsť spôsob, ako vyriešiť ich problémy. Káva Ipanema vždy podporovala miestne projekty. V roku 1997 sa rozhodlo o vytvorení sociálneho výboru, ktorý bude analyzovať kroky spoločnosti v priebehu rokov s cieľom zlepšiť budúce sociálne akcie. Tento výbor viedol založenie Inštitútu Ipanema v roku 2003.

 

Ipanema Espresso® sa sleduje vo všetkých fázach výroby od semienka po pohár.

Konečný spotrebiteľ chce vedieť všetko o káve, ktorú pije. S produktom Ipanema Espresso® poznáte všetky strany zapojené do výrobného reťazca, od farmy, kde káva rastie, až po miestneho distribútora a miesta na jej pitie. Zaručujeme stálu kvalitu v priebehu času a na všetkých trhoch. Chuťový profil produktu Ipanema Espresso® je vždy rovnaký, bez ohľadu na to, kde a kedy ho pijete. Všetky obaly majú pečať sledovateľnosti, ktorá umožňuje sledovanie dávky každej výroby.

 

Profil praženia a chuti

Praženie je najdôležitejšou a poslednou fázou výroby praženej kávy. Z tohto dôvodu musí túto fázu starostlivo riadiť náš hlavný pražiar, ktorý dodržiava parametre praženia špeciálne vyvinuté pre Ipanema Espresso®, pričom pri každej výrobe zaručuje rovnaký profil praženia. Jemná kyslosť, vyvážené telo, výrazná sladkosť a čokoládová dochuť, vďaka ktorej vaša mozog chce okamžite piť ďalší pohár.